BioniQ Bactocore - preparat do oczyszczalni ścieków oraz przepompowni 800g

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 4 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 395,25 zł 395.25
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

BioniQ BactoCore ‒ specjalistyczny biopreparat przeznaczony do eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków, przepompowni i złożonych systemów kanalizacyjnych. Skład biopreparatu oparty jest na wysoce skoncentrowanym, niepatogennym blendzie bakterii z rodzaju Bacillus o łącznym ładunku ≥ 20 miliardów komórek/g bloku bakteryjnego. Formulację dopełniają 4 grupy enzymów immobilizowanych oraz wyselekcjonowane składniki pożywki dla wprowadzanej z biopreparatem mikroflory. Za strukturę produktu odpowiadają naturalne woski roślinne, które utrwalają biopreparat w postaci zanurzalnego, porowatego, cylindrycznego bloku enzymatyczno-bakteryjnego. Zasadą działania preparatu jest uwalnianie bakterii i enzymów poprzez stopniowe wymywanie ich z rozpuszczalnego, woskowego bloku w kierunku oczyszczanych ścieków. Uwolnione bakterie oraz biologiczne składniki tworzą efektywnie działający biofilm – błonę biologiczną oczyszczającą ścieki oraz zabezpieczającą wszelkie elementy infrastruktury oczyszczalni, mogące ulec awarii, ze względu na tzw. fouling, czyli odkładanie się substancji organicznej. Szczególnie przydatny w aplikacjach związanych z likwidacją złogów białkowo-tłuszczowych. Zapewnia m.in. utrzymanie instalacji bez widocznych złogów i osadów generujących problemy z rozruchem części ruchomych, np. pomp. Biopreparat jest przeznaczony dla użytkowników ceniących wygodę stosowania. Zainstalowany biopreparat, w zależności od jakości ścieków, generuje ochronę instalacji oraz wydajny proces oczyszczania ścieków przez około 1 rok dla standardowych wielkości przydomowych oczyszczalni ścieków (3-4 użytkowników) oraz około pół roku dla dużych jednostek przepompowni komunalnych.

Sposób użycia: Zapakowany próżniowo blok enzymatyczno-bakteryjny otworzyć poprzez rozcięcie moletowanego worka. Siatkę filtracyjną bloku zawiesić na jednym z dwóch dołączonych haków. Połączyć razem ze sznurkiem oraz drugim hakiem zestawu. Tak przygotowany blok zawiesić w oczyszczalni lub przepompowni poniżej lustra cieczy. Formuła bezobsługowa biopreparatu nie wymaga przez zadany czas stosowania suplementacji instalacji biopreparatami sypkimi w określonych interwałach czasowych.

Opakowanie: 800 gramów netto

Przechowywanie – środki ostrożności: Przechowywać w miejscu suchym i przewiewnym, w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temp. max. 25⁰C. Chronić przed dziećmi. Bakterie zawarte w preparacie są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska. Produkt biodegradowalny. EUH208 – zawiera aktywne enzymy, m.in. proteazy neutralne i alkaiczne, amylazę, lipazę, celulazę. Może wywoływać podrażnienia w kontakcie ze skórą i oczami. Nie nadaje się do spożycia. W przypadku dostania się preparatu do oczu płukać je strumieniem wody przez kilka minut (jeśli efekt podrażnienia oczu nadal się utrzymuje należy uzyskać poradę/opiekę lekarza). W przypadku inhalacji może wywoływać symptomy alergii i astmy.

Forma preparatu: stały blok utwardzony woskami roślinnymi

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl